Kā izvēlēties apakšveļu Brubeck

 

Termoveļas izvēle ir atkarīga no sekojošiem apstākļiem:

Laika apstākļi Dabiski, jo zemāka gaisa temperatūra, jo siltāka termoveļa jāizvēlās. Taču arī šajā gadījumā ir lietas, kas jāņem vērā. Piemēram, vējainiem laika apstākļiem firma Craft ir izstrādājusi īpašu termoveļu ar ieliktņiem no WindStopper® materiāla, kas tiek izmantots tikai zonās, kurām nepieciešama pilnīga aizsardzība no vēla ietekmes un neierobežo kustību brīvību. Bet trenējoties sporta zālē, ieteicams izvēlēties funkcionālo termoveļu ar atvēsinošām īpašībām. Ja ir paredzēta darbošanās augstos mitruma apstākļos, termoveļai ir jābūt pilnībā no sintētikas.

Aktivitātes veids. Atkarībā no sava pielietojuma, termoveļai var būt dažādas funkcijas: sildīt un saglabāt siltumu, novadīt sviedrus no ķermeņa virskārtas, būt „elpojošam” apģērbam. Tāpēc Jums jāizvērtē, vai ir vajadzīgs sildoša termoveļa ikdienai, termoveļa ziemas pastaigām ar bērniem, kalnos kāpšanai, braukšanai ar sniega motociklu, zemledus makšķerēšanai vai medībām.

 

Materiāli. Termoveļa var būt izgatavota no poliesteriem, polipropilēna, vilnas, kokvilnas vai to sajaukauma. Termoveļas sastāvā bieži ir poliesters, kas lieliski novada mitrumu no ādas virskārtas, kā arī praktiski neuzsūc mitrumu, tāpēc ātri žūst. Šāda termoveļa var izkalst pat uz ķermeņa, neizraisot diskomfortu. Bet poliesteru nomaina jauni materiāli un tehnoloģijas, jo jomas vadošie ražotāji izstrādā savus materiālus. Modificētais polipropilēns šobrīd ir veiksmīgākais materiāls veļas ražošanai- tas praktiski neuzsūc mitrumu, tāpēc vislabāk novada to. Vilnas un kokvilnas pievienošana termoveļas sastāvā, paaugstina veļas sildīšanas spējas. Sporta termoveļai ir jābūt antibakteriālai un nav jāuzsūc sviedru aromāts. Elastan šķiedras pasargā termoveļu no deformēšanās un nonēsāšanās. 

Šķiedru aušana. Praktiski visa mūsdienu termoveļa ir radīta no mikrošķiedrām – tā ir ļoti smalka šķiedra no dažādām daļām, kas ieausta audumā, rada neatkārtojamu komforta sajūtu, pateicoties augstam bārkstiņu blīvumam. 

Auduma aušana. Pirms dažiem gadiem ļoti populārs aušanas veids bija tā saucamais „vafeles” audums. Šie audumi radīja biezu gaisa kārtu, kas labi sildīja, audums nebija smags. Bet, tā kā audums maz saskārās ar ādu, tas slikti novadīja mitrumu. Mūsdienu audumiem ir mazāk apjomīgs saaudums ( garenvirziena saaudums) vai audums ir pilnīgi gluds. 

Apstrādes veids. Kvalitatīva veļa noteikti ir antibakteriāla, lai samazinātu nepatīkamu aromātu uzsūkšanu ilgstošas nēsāšanas laikā. Antibakteriāla sastāva granulas ir iestrādātas šķiedru struktūrā un nodrošina ilgstošu iedarbību.

Piegriezums un šūšanas kvalitāte. Veļai jābūt ērtai un nav jāberž vai jāierobežo kustību brīvība. Svarīgi pareizi izvēlēties izmēru – sportam labāk izvēlēties pieguļošu veļu, lai tā kļūst par „otro ādu”. Ikdienai var izvēlēties brīvāku izmēru, bet veļai nav jākarājas uz miesas kā uz pakaramā. Vēl viens kvalitatīvas veļas kritērijs ir „plakanās” šuves- tās ir mīkstas un elastīgas šuves, kas neberž ādu, jo atrodas ārpusē vai bezšuvju termoveļa.

 

BRUBECK termoveļas kolekcijas